February 15, 2016

Тетяна Чорновол: Сакварелідзе і Саакашвілі блокують доступ до справи Курченка в Латвії

Тетяна Чорновол: Сакварелідзе і Саакашвілі блокують доступ до справи Курченка в Латвії, щоб захистити інтереси директора «Роснефть Украины» Жмака

В эфире программы «Люди.Hard Talk.LIVE» с Натальей Влащенко народный депутат Татьяна Черновол обвинила Михаила Саакашвили и Давида Сакварелидзе в блокировании расследования по делу Курченко:
Латвія вже розслідувала «відмивання» активів Курченка  у себе — вона об’єднала українські справи по легалізації коштів в одну справу — це дуже серйозно —  270 млн доларів заарештовано, — отмечает Татьяна Черновол.
Так от, якщо б забрати зараз цю справу в Латвії — ми змогли б закрити багато справ, в основному — там «відмивка» грошей Курченка — він «мив» для Януковича, Арбузова, Ставицького , Злочевського — все в одному «букеті». Я так поклалася, щоб Україна могла отримати цей «шматок» з Латвії до України, щоб Україна нарешті змогла покрити цей сегмент в своїх справах  — «дірки» заповнити тією латвійською інформацією. А зараз наш «герой — антикорупціонер» Сакварелідзе відсторонив від справ людину, яка є процівником прокуратури, якій я особисто пробивала відрядження в Латвію,  щоб далі проводити розслідування, він був вписаний в міжнародно-правові доручення — людина була відсторонена, — констатирует Черновол.
Справа в Латвії закривається 10 березня — і ми втрачаємо все. Тому треба було відсторонити цього слідчого, щоб не всигли провести іншого, щоб той не почав працювати. Чому це відбувається? Тому що у нашого другого «героя-антикорупціонера» Саакашвілі є перший заступник Жмак, який до липня цього року працював директором «Роснефть Україна».  А у справі Курченка в Латвії дуже багато «Роснефти», тому що Курченко робив для «Роснефти» проводки, щоб та не платила податки в Україні. І тому було зроблене все можливе, щоб зараз Україна не отримала доступ до цієї справи, — підсумувала народний депутат.

No comments:

Post a Comment