June 20, 2016

Чергова диверсія Путіна напередодні саміту НАТО

Iрина Северин | UAObserver | In English


Як стало відомо,  нова зустріч лідерів "нормандської четвірки" (Росія, Україна, Німеччина, Франція) Володимира Путіна, Петра Порошенка, Ангели Меркель і Франсуа Олланда може відбутися на початку липня, перед самітом НАТО у Варшаві. Про це пише німецька газета Stuttgarter Zeitung з посиланням на джерело в уряді. За інформацією видання, підготовча нарада за участю представників чотирьох країн відбулася на минулому тижні.  "В ідеалі, зустріч глав держав має відбутися перед самітом Північноатлантичного альянсу 8-9 липня, щоб знизити напруженість", — зазначило джерело.
Але що насправді стоїть за цим планом "зниження напруги", яку досі так ретельно вибудовували як головний захід блокування агресивної політики Росіі? 
Це чергова диверсія Путіна, мета якої змарнутвати шанс України отримати підтримку на саміті НАТО. Вже вдруге Москва використовує тей самий трюк проти України та Заходу. 
Замість допомоги на саміті НАТО в 2014 році внаслідок зненацького втручання Путіна Україна отримала Мінські домовленості, складені Сурковим виключно на користь Росії. Україна втратила унікальний шанс мобілізувати західну допомогу, що в тій ситуації було більш ніж реально. І Путін це добре розумів. 
Саме тоді розвиток подій на сході України пішов у хибному напрямку, що залишило Україну без підтримки Заходу. Це була чиста  пропагандистська,  дипломатична та військова перемога Путіна. Замість визнання російської військової агресії проти Уркаїни Москва нав'язала власну паралельну реальність, де вона - посередник, а Україна - "агресор" проти власного народу, який має йти на однобічні поступки. 
Зараз ситуація повторюється - Путін намагається віртуозно використовує Порошенка та Захід на свою користь, щоби недопустити консолідації західної позиції під час Саміту. 
Отримання консолідованої західної підтримки на саміті НАТО ( навіть символічної) дало б змогу Україні вести переговори з Росією з позиції сили та отримати від Росії поступки. Це саме те, чого Росія намагається уникнути.
Своєю диверсією Путін фактично знімає питання України з порядку денного саміту НАТО в обмін на ... повітря - чергові фальшиві обіцянки. Таким чином Росія консервує баланс сил з перевагою на свою користь,  блокує  будь-який вплив НАТО та  деморалізує оборонний потенціал Заходу. 
Роль Німеччини  цій комбінації Путіна, вкинутої через Штайнмайера - соратника функціонера Газпрома Шредера, другорядна. Це роль знаряддя в руках російського президента.  UAObserver on Facebook  

No comments:

Post a Comment