December 16, 2019

Україні потрібен не Мінськ - 3, а Берлін - 1

By Irina Severin  |  UAObserver 


Після зустрічи в Нормандському форматі в Парижі вже всім  зрозуміло, що МІнськіі домовленості неспроможні зупинита війну.  Про необхідність внесення змін в домовленості сказала Меркель, більш того - не визнати проблеми не зміг і Путін, фактично погодишісь на зміни. 

Але внесення окремих змін в непрацюючий документ не вирішить проблему. Україна має запропонувати в Нормандському форматі не "Мінськ-3" як пропонує Москва, а Берлін-1.  

Берлінська угода мають базуватися на фактах, а не на російській пропаганді.  Мінські домовленості мають в своїй основі хибні російські ідеологемі, що в Україні - "внутрішній конфлікт" з міфічними "сепаратистами". В той час, як в дійсності в Україні - тимчасова російська військова окупація частини країни. 

Коректне визначення природи "конфлікту" повністю змінює підхід до його вирішення. Тоді пропозиції Путіна вести переговори з окупаційною адміністрацією, підпорядкованою Москві, є не чим іншим як абсурдом, очевидним для всіх.

Берліну ідея сподобається, бо це додасть ваги Німеччині. Крім того, нова Берлінська угода на відміну від Мінських угод має всі шанси запрацювати. Макрон підтягнеться.
 

Путін буде змушений дослухатися та не зможе більше ховатися за неіснуючими "сепаратистами", якщо все буде чітко прописано з самого початку.  Він буде змушений визнати факт окупації та вивести російські війська та озброєння з України разом с окупаційною адміністрацією. 

Але для цього потрібна політична воля, інтелектуальна мужність та велика робота. а не гра з Путіним в поддавки як це робиться сьогодні. Так само потрібна моральна сила протистояти  спробам Москви корумпувати владу, що є одною з головних передумов для припинення війни.

No comments:

Post a Comment