December 16, 2019

Що далі? Боронити 'обличчя Путіна' чи Україну?

By Irina Severin  |  UAObserver Зараз, коли Мінські домовленості довели свою неспроможність припинити війну Росії проти України важливо згадати контекст, в якому вони з'явилися. Чому домовленості називаються Мінські, а переговори, де вони були підписані, проходили в МІнську? 

Після збитого Боінгу та Іловайського котла, коли військова російська присутність в Україні була очевидна для всіх, Путін почував себе військовим злочинцем та боявся, що якщо виїде на Захід, то його заарештують. Саме тому  було вирішено провести зустріч в Мінську.

Тоді дивним чином всі зусилля Заходу були напралвені на те, щоби дати можливість Путіну зберігти обличчя та тихенько вивести війська. На Заході публіковалися статі на цю тему. Фраза "треба дати Путіну зберегти обличчя" повторювалась як мантра. 


Заради зберігання обличчя Путіна Мінськ -1 не прямо, але визнавав нібито "внутрішній конфлікт" в Урка]ни. Взаємне відведення військ, надання особливого статусу окупованим теріторіям та таке інше - все це засоби вирішення внутрішніх конфліктів. 

До припинення зовнішньої агресії та окупації ці заходи не мають жодного відношення. Це все одно, що лікувати дізентерію пігулками від кашлю та сподіватися на одуження. Але це саме те, чим займається нормандський формат остані 5 років.

Порошенко в ті дні висів на телефоні з Сурковим, так само як зараз це робить Зеленський. І Сурков йому живописав як все буде добре, якщо він піде на поступки.

Зрозумило, що при такій підтримці Заходу, Путін не тільки не вивів війська з України, а почав нарощувати військову присутність на окупованій теріторії та форсувати ідею з внутрішнім конфліктом, виставляти себе миротворцем та посередником, який не має ніякого відношення до війни.

Зараз він вже не тільки не боїться виїжджати на Захід, а й диктує Заходу свої умови та лякає Захід Сребреницею, яку він сам створив на сході України.


Зеленськкий, який прийшов до влади завдяки російський пропаганді проти Порошенко, яку він охоче підтримував, надав ще більшу впевненність Путіна. Але Зараз Зеленський сам в ситуації Порошенко, та має почати розуміти, що насправді відбувається. 

Реально існують тільки два шляхи - або продовжувати зберігати обличчя Путіна разом з війною проти Украни, або почати боронити Україну та називати речі своїми іменами, що єдине може призвести до припинення агресії. Третього шляху не існує.  

Захід так само має зрозуміти, що стратегія зберігання обличчя Путіна не працює. Вона веде тільки до подальшої ескалації російської агресії, і не тільки в Україні.  No comments:

Post a Comment