April 16, 2011

Через справу Тимошенко Путіну готують ''болгарський сценарій''? | Українська правда

Через справу Тимошенко Путіну готують ''болгарський сценарій''? | Українська правда

Через справу Тимошенко Путіну готують "болгарський сценарій"?

Субота, 16 квітня 2011, 11:14
Кримінальна справа проти Юлії Тимошенко щодо газових контрактів з Росією 2009 року може послужити приводом для розриву домовленостей між НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром". Про це пише Zn.ua з посиланням на свої джерела.За даними газети, кримінальна справа, що з'явилася напередодні візиту до Києва російського прем'єра Володимира Путіна, може бути використана українською владою для створення можливості повторення "болгарського сценарію" у відносинах з газовим монополістом.
Софія свого часу уклала з Москвою невигідний газовий контракт, влада в Болгарії змінилася і, звинувативши своїх попередників у перевищенні повноважень, розірвала контракт, уклавши новий.
"Якщо Банкова вирішила піти болгарським шляхом, то це означає, що відкриття кримінальної справи проти Тимошенко — не мета, а засіб", - йдеться у статті.
Першою опорою слідства у даній кримінальній справі проти Тимошенко є невідповідність процедури видачі директив, які "Нафтогазу" міг видавати тільки президент.
Другою опорою слідства є відсутність рішення Кабінету міністрів, що дозволяє голові правління НАК "Нафтогаз України" Олегу Дубині поставити підпис під угодами 19 січня.
За даними газети, у розпорядженні слідства перебуває стенограма засідання Кабінету міністрів на чолі з Тимошенко, на якому обговорювалося це питання.
Джерела стверджують, що під час засідання висловлювалися різні думки, в результаті чого уряд не прийняв жодного рішення щодо дій голови НАК "Нафтогаз".
Оскільки уряд на той момент був колективним органом, то одноосібну дію прем'єра, яка узяла на себе прийняття рішення, слідство вважає нелегітимною.


No comments:

Post a Comment